KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123242
*
nr 1612 3242
Ivar Hjertqvist
(1907-1983), Sverige
Oljemålning, Ivar Hjertqvist (1907-1983). Signerad, Sverige. Höga Kusten Ångermanland, Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x65 cm
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2024
kl 18:48:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 17:19:56
1
100 kr
15/4 18:39:07
2
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Ivar Hjertqvist
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Läs mer om Ivar Hjertqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar hjertqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Ivar Hjertqvist
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Läs mer om Ivar Hjertqvist
nr 1612 3242
Ivar Hjertqvist
(1907-1983), Sverige
Oljemålning, Ivar Hjertqvist (1907-1983). Signerad, Sverige. Höga Kusten Ångermanland, Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x65 cm
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 17:19:56 | 1 | 100 kr |
15/4 18:39:07 | 2 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Ivar Hjertqvist
Ivar Hjertqvist, svensk mÃ¥lare född i Härnösand 1907, död 1983.Läs mer om Ivar Hjertqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar hjertqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50